Mieszamy style

Współcześnie wnętrza to często mieszanka rozmaitych stylów. Nie trzeba zatem się obawiać tego, że coś w naszych wnętrzach nie do końca nam pasuje. Dzisiaj projektanci nawet zachęcają do tego, by czerpać z różnych kierunków estetycznych i komponować swoje własne, oryginalne aranżacje. Najważniejsze jest to, by czuć się w swojej przestrzeni w pełni wygodnie i swobodnie.

Musimy w taki sposób ustawić meble i dodatki, by przemieszczanie się po pokojach nie było problemem. Przy okazji należy także pomyśleć o tym, jaki charakter mają mieć nasze wnętrza, a tutaj mamy już całkiem sporo ciekawych opcji do wykorzystania, więc trzeba koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli cieszyć się znakomitymi efektami pod każdym względem.

Mieszanie stylów to jednak wielkie wyzwanie, więc na pewno warto robić to wszystko ostrożnie, by nie przesadzić z rozmaitością dodatków. Jeśli chcemy zdecydować się na mieszankę, to na początku na pewno warto postawić na dwa style i spróbować je jakoś ciekawie połączyć. Poszczególne elementy nie muszą występować w różnych proporcjach. Możemy mieć na przykład nowoczesne wnętrze, gdzie głównym elementem będą meble na wysoki połysk, wykonane całkowicie w bieli, ale do tego dodać ciepło i przytulność, jaka płynie z drewnianych dodatków. Takie wnętrze będzie bardzo atrakcyjne, nie będzie tutaj przepychu, a jednak połączymy różne style. Warto więc zastanowić się nad takimi właśnie połączeniami w dobrym guście.

Jeśli brakuje nam pomysłów, to na pewno warto postawić na szukanie inspiracji w odpowiednich czasopismach oraz w internecie. Można wymyślać własne aranżacje albo szukać jakichś pomysłów w odpowiednich źródłach. Jeśli mamy ochotę, możemy także wynająć sobie profesjonalistę od aranżacji, a wtedy rzeczywiście uda nam się osiągnąć doskonałe efekty pod każdym względem, a to jest przecież niezwykle ważne w naszym domu, jaki urządzamy zawsze z największą starannością, więc warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić.

Zobacz: http://prestige.lodz.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *